Praktický plátěný pytlík na sušenou Bazalku s výšivkou. Bazalka je vyšita na pytlíku i s textem.


Pytlík je plátěný ze 100 % bavlny. Je dvojitý, aby obsah byl lépe chráněný od vnějších vlivů. V horní části je tunel, kterým procházejí proti sobě dvě polyesterové oděvní šňůry o průměru 4 mm. Lehkým zatažením za obě šňůry se pytlík uzavře.


----

Bazalka (Ocimum) je rod jednoletých až víceletých rostlin z čeledi hluchavkovitých. Zahrnuje přibližně 60 druhů. Většina je rozšířena v Africe a Jižní Americe, několik druhů se však pěstuje po celém světě. Lidé využívají pro různé účely nejméně 7 druhů.


Bazalky jsou stálezelené rostliny nebo keře s aromatickou vůní. Většina rostliny je porostlá chloupky.

Většina druhů obsahuje ve svých listech 0,3 až 1,5 procent oleje. Druhy O. gratissimum a O. kilimandscharicum obsahují přes 3 procenta. Získávaný bazalkový olej obsahuje hlavně linalool, estragol a kafr. Olej se získává také ze semen lisovaných za studena.

Bazalka dorůstá výšky 20–60 cm, záleží na druhu. Druhy se zelenými listy jsou obecně vyšší. Listy jsou vejčité, kopinaté. Bazalka patří mezi rostliny s bílými květy.


Využití

Lidstvo využívá hlavně druhy O. americanum, O. basilicum, O. × citriodorum, O. gratissimum, O. kilimandscharicum, O. minimum a O. tenuiflorum na olej, jako zeleninu a velmi aromatické koření v gastronomii, pro okrasné účely i v náboženství.


(zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Bazalka)

Vyšívaný pytlík
výška 26 cm
šířka 21 cm
Materiál 100 % bavlna/cotton
styl HAND MADE - ruční práce

Bazalka

  • Kód výrobku: pytlik_bazalka
  • Dostupnost: Na skladě
  • 85 Kč