Praktický plátěný pytlík na sušený bobkový list s výšivkou. Bobkový list je vyšitý na pytlíku i s textem.


Pytlík je plátěný ze 100 % bavlny. Je dvojitý, aby obsah byl lépe chráněný od vnějších vlivů. V horní části je tunel, kterým procházejí proti sobě dvě polyesterové oděvní šňůry o průměru 4 mm. Lehkým zatažením za obě šňůry se pytlík uzavře.


----

Ačkoli je bobkový list známý především jako specifické koření, má zároveň i velmi zajímavé léčivé účinky, pro které byl využíván již v dávných staletích. Obsahuje totiž účinné látky jako bílkoviny, vlákninu, silice, hořčiny, glykosidy, třísloviny, vitamíny (A, B, C či kyselinu listovou) a mnohé minerální látky (např. vápník, selen, měď, zinek, železo, hořčík, fosfor nebo draslík). Díky tomu skvěle podporuje trávení, zvyšuje chuť k jídlu a můžete jej vyzkoušet i jako mírné sedativum. Zároveň působí antisepticky i dezinfekčně.

Velice příznivý vliv má bobkový list na zdraví všech s diabetem 2. typu, kteří by jej měli zařazovat do jídelníčku pravidelně. Dokáže totiž báječně snižovat hladinu krevního cukru. Velkou úlevu přináší i při revmatických bolestech a artritidě, při bolestech kloubů, kříže, kostí a sedacího nervu, protože právě tato bylina se podílí na odstraňování usazenin a solí kyseliny močové z kloubů i tkání celého těla. Pozitivně působí i na močový měchýř a játra. Obtěžuje vás dna, otoky či migrény? Tak to vám bobkový list také pomůže. Kromě toho výborně zbystřuje paměť, prohlubuje myšlení, zlepšuje soustředění, podporuje jasnozřivost, chrání zdraví, pročišťuje organismus a navozuje klidný spánek, když si dáte pár listů pod polštář. V určitých případech působí dokonce jako protijed.

Vyšívaný pytlík
výška 26 cm
šířka 21 cm
Materiál 100 % bavlna/cotton
styl HAND MADE - ruční práce

Bobkový list

  • Kód výrobku: pytlik_bobkovy list
  • Dostupnost: Na skladě
  • 89 Kč